All Products
Keywords [ portable aluminum truss ] match 187 Products.
Aluminium truss outdoor Concert Stage Portable 290*290mm 400*400mm
| Color: | Silver,black Or Customized |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy |
| Application: | Concert,Exhibition,Performance,DJ Band,Music |
4ft X 8ft Staging Alloy Lighting Truss Portable Stage Platforms Wedding For Event
| Product Name: | 4ft X 8ft Stage Alloy Lighting Truss Portable Stage Wedding |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy/plywood/glass |
| Size: | 2m*1m,1m*1m,1.22*2.44m,1.22*1.22m Ect |
Powder Coated Light Weight Heavy Duty Square Truss for Concerts
| Features: | Lightweight/High Strength/Portable |
|---|---|
| Feature: | Light Weight |
| Usage: | Concert/Exhibition/Event |
Tool-free Assembly Aluminum Stage Platforms with 500kg/sqm Weight Capacity Customizable
| Adjust Height: | 0.4-0.6m, 0.6-1m, 0.7-1.2m, 1.2-1.5m |
|---|---|
| Lead Time: | 7-15 Days |
| Port: | Shanghai Port |
Aluminum Concert Curved Canopy Stage Lighting Truss Roof System
| Product Name: | Aluminum Concert Curved Canopy Light Music Truss |
|---|---|
| Size: | 290X290mm |
| Length: | 0.5-4M. OEM Offered |
4 Stairs Aluminum Stage Platforms with Tool-free Assembly and Weather-resistant Durability
| Adjustable Height: | 0.6-1m |
|---|---|
| Loading Weight: | 600kgs/sqm |
| Color: | Silver |
290X290mm Concert Curved Aluminum Box Event Stage Lighting Truss System
| Product Name: | Aluminum Lighting Truss Roof System |
|---|---|
| Size: | 290X290mm |
| Length: | 0.5-4M. OEM Offered |
Square Stage Light Truss System Aluminum Alloy 6061-T6 Concert Stage Truss
| Product Name: | Event Lighting Truss |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy 6061-T6 |
| Usage: | Exhibition,Concert,etc |
Semi Circle Sound And Light Smart Roof Truss System
| Product Name: | Semi Circle Sound And Light Smart Roof Truss System |
|---|---|
| Size: | 290X290mm |
| Length: | 0.5-4M. OEM Offered |
Heavy Duty DJ Event Lighting Aluminium Truss Stage Movable Portable
| Material: | Aluminum Alloy 6082-T6/6061-T6 |
|---|---|
| Product Name: | Heavy Duty Aluminium Truss/portable DJ Event Lighting Movable Stage |
| Application: | Concert,Performance,wedding,show,music |


